Hayalinizdeki iş ! 

Hayalinizdeki iş !
Her insan kendi iç dünyası, tercihleri, zevkleri ile eşsiz bir kişiliktir. Çocukluktan itibaren beceri ve özlemler geliştirmeye başlarız ve çocuklarımızın gelecekte hangi meslekte kendilerini en iyi gösterebileceğine karar veririz.
Okulda bilgi edinme, öğrencilerin ilgi alanlarını değiştirebilir, öğretmenin niteliksel olarak öğretilip öğrenilemeyeceğine bağlıdır. Ama tüm bilgiler yaşamda önemlidir .. Evet, bütün bilgiler.Okul devam ederken, herkes bunu anlayamaz, ne yazık ki.Ama öyle.Hepsi hayatta kullanılacaktır.
Öylece, yıllar geçtikçe, anneleri, öğretmenleri ve toplum tarafından yetiştiren, bir kişilik pırlanta görüyoruz ve şimdi bu bağımsız kişi hangi yöne gideceğine karar veriyor. Kendine, hangi mesleği seçmeliyim soruyu soruyor?
Öyle oldu ki zaman herşeyi dikte eder.Meslekler de bunlar arasında .Ve bugünkü mesleği yarın trend olmayabilir, veya tam tersi bugün aktüel olmayan meslek yarın çok lazım olacaktır.
Bu durumda, bir şey söyleyebilirim, gelişmenize harcanan zamanınızdan asla pişman olmayın .. Evet, evet, hayattaki her şey yararlıdır.Ama! Eğer işinizde başarılı olmak istiyorsanız .. Hayalinizdeki işi seçin: Size zevk katabilecek, yaptığınız bu işe bütün gücünüzü verebileceğiniz bir iş seçin.Nitekim, aşılmaz zirvelerin üstesinden gelip en iyi neticeler elde edeceksiziniz … Kendine inan, çaba göster! Kesinlikle başaracaksın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir