Parfüm Kullanırken ve Seçerken Yaptığımız Bazı Hatalar

Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen parfümleri yeteri kadar dikkatli ve bilgili olarak kullanıyor muyuz ?

-İşte parfüm kullanırken ve seçerken yaptığımız hatalardan bazıları…

  • Parfümü bileklerimize sıkıp ovuşturmak

Doğru bilip en fazla yanıldığımız şey parfümleri denemek için bileklerimize sıkıp ovuşturmaktır. Bilek ovalama hareketi esnasında oluşan ısı parfüm kokusunun değişmesine neden olacaktır. Bu nedenle sizin için önerimiz kuru bir tene uygulanan parfüm size en doğru kokuyu yansıtacaktır.

  • Parfümün kalıcılığını arttırmak için çok fazla sıkmak

Parfümün üzerinizde kalıcılığını arttırmak için genelde daha fazla sıkarak kalıcı olduğunu düşünürüz fakat bu bizi yanıltan bir bilgidir. Parfümün kalıcılığı içeriğindeki alkol oranına bağlıdır ne kadar fazla alkol varsa uçuculuğu daha fazla olacağından dolayı etkisi kısa zamanda kaybolacaktır.

  • Parfüm kokusunu seçerken biraz bekleyerek koklamak

Yeni bir parfümü denemek için hemen bileklerimize sıkar ovuşturur ardından koklarız.Yukarıda belirttiğimiz gibi ovalamanın yanlış olduğundan bahsettik. Ayrıca kokuyu sıkınca hemen koklamamak biraz bekleyerek içerisinde bulunan alkolün buharlaşarak aromanın kokusunu daha net almamızı sağlayacaktır.

  • Parfüm seçerken birçok parfümü arka arkaya denemek

Bir parfümü seçmek için kokladıktan sonra başka bir parfümü koklamak size doğru olan kokuyu yansıtmayacaktır.Mutlaka seçim sırasında ufak aralar verilerek yada bir önceki kokuyu nötralize etmek amacıyla kahve koklamanız size daha doğru bir seçim yapmanızda yardımcı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir